Půjčka pro ženy |
Dopřejte si to, po čem toužíte…

Podle čeho poznat podvodnou půjčku

Pozor: Publikované informace již nemusí být aktuální. Je tudíž možné, že již neodpovídají současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Jak poznat podvodnou půjčku

4-7-2014

Proč byste měli platit poplatek za schválení půjčky? Tyto poplatky jsou zahrnuty již ve splátkách, každý seriózní poskytovatel nebankovních půjček to takto dělá. Pokud se tedy na schůzce s bankovním poradcem dozvíte, že pokud půjčku chcete schválit, tak zaplatíte, dejte od tohoto poskytovatele ruce pryč.

Určitě najdete poskytovatele, který po vás tento poplatek chtít nebude.


Vysoké úroky a dlouhé smlouvy

Slovo lichva je vám určitě známé. Podvodní poskytovatelé nabízí právě tak vysoké úroky, které se lichvě dost přibližují. Pokud si ovšem nabídky nebankovních půjček srovnáte, tak zjistíte, že seriózní poskytovatelé se snaží mít co nejpřijatelnější úroky a různí poskytovatelé mezi sebou vedou tzv. úrokovou bitvu, kdo bude mít lepší úrok. Podvodníka tedy poznáte díky příliš vysokému úroku, anebo naopak díky příliš nízkému úroku. Půjčky s příliš nízkým úrokem v sobě obsahují hodně přemrštěných a skrytých poplatků.

Vzhled firmy a reference

Na internetu najdete v dnešní době skoro všechno. Než se tedy rozhodnete, že tento poskytovatel bude pro vás ten pravý, projděte nejrůznější diskuzní fóra a ověřte si, zda se nejedná o podvodníka. Pokud si do internetového vyhledávače zadáte název firmy nebo její kontakt, vyběhnou vám určitě nějaké reference a názory minulých klientů, které také hodně napoví. Pokud má poskytovatel na webu adresu, kde se můžete zastavit, je dobré se tam stavit, když je to ve vašich možnostech, nebo si alespoň ověřit, zda je na adrese opravdu něco s firmou společné.

Pokud firma disponuje chabým marketingem, letáčky vypadají, jak kdyby je namalovalo dítě, a webové stránky nejsou moc rozdílné od blogu 11 leté dívky, také byste se měli radši poohlédnout po jiném poskytovateli.
Naše tipy

– Nemůžete-li doložit, kolik vyděláváte, můžou se vám hodit informace o půjčkách bez příjmu některé ze zavedených nebankovních institucí.

– Máte-li záznam v registru a nechcete-li platit za půjčku žádné poplatky předem, informujte se o půjčkách bez registru a poplatku.

Půjčky bez poplatku předem tvoří část nabídky půjček na finančním trhu.

– Pro obyvatele Jihomoravské metropole jsou zde půjčky Brno.

Ferratum půjčka SMS je asi nejrozšířenější a nejznámější SMS půjčkou v ČR.

Všechna práva vyhrazena © 2011 Půjčka-pro-ženy.cz
Provozovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů. Informace na stránkách jsou pouze informativního rázu.