Půjčka pro ženy |
Dopřejte si to, po čem toužíte…

Kdy je vhodné si půjčit a na co?

Pozor: Publikované informace již nemusí být aktuální. Je tudíž možné, že již neodpovídají současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Na co je vhodné vzít si půjčku

13-4-2015

Mnoho lidí dnes žije od výplaty k výplatě. Není jednoduché se středně vysokým platem vyjít, natož si našetřit něco stranou. Pokud pak peníze z nějakého důvodu chybí, uchylují se lidé k půjčkám. Kdy je vhodné si půjčit a na co?

Dostupnost půjček může být zrádná

Zvyšovat si díky půjčkám svou životní úroveň není dobrý nápad. Zbytečně zaplatíte ve finále mnohem více a může se stát, že zabřednete do dluhové pasti. Úvěry jsou dnes dostupné téměř pro každého, už nemusíte nutně žádat v bance, která si vás důkladně prověří a půjčí jen těm, kdo mají dostatečnou bonitu. Půjček je na trhu mnoho a existují i takové, které rychle půjčí komukoliv. Jejich cena ale není nejnižší, a pokud splácet nezvládnete, čekají vás sankce.


Rozmyslete si, zda zvládnete splácet

Půjčka, ať už bankovní nebo nebankovní, může být dobrým nástrojem pro financování věci, kterou nutně potřebujete, ale momentálně na ni nezbývají peníze. Musíte si být ale jisti, že úvěr zvládnete splácet a nezabřednete do dluhů. V mnoha případech je ale lepší peníze našetřit nebo se dočasně uskromnit ve svých požadavcích, než si brát půjčku.

Když je půjčka dobrým řešením

Existují situace, které vyžadují okamžité řešení, například koupě nového auta, když to staré dosloužilo, oprava pračky nebo jiné náhlé výdaje, které jsou zkrátka nutností pro vaše další fungování. Zde je půjčka na místě, pokud nemáte rezervu a nikdo z rodiny či známých vám půjčit nemůže. Zadlužovat se kvůli věcem, které nutně nemusíte mít, ale pouze chcete jít s dobou, například kvůli elektronice nebo dovolené, je velký nerozum.

Pozor na vícero půjček!

Řekněte si, že jednu půjčku a dost. Už tak to bude zátěž pro rodinný rozpočet a spadnout do dluhové pasti je s vícero půjčkami více než snadné. Pokud už jste si nadělali více dluhů, je zde možnost úvěry refinancovat, půjčky sloučit do jedné a splácet jednomu poskytovateli. Porovnejte nabídky a můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Lepší je ale se do takové situace vůbec nedostat.


Naše tipy

Nabídka půjček je v současnosti bohatá a vybere si v podstatě každý.

– Máte-li záznam v registru a nechcete-li platit za půjčku žádné poplatky předem, informujte se o půjčkách bez registru a poplatku.

– Rychlou variantou nebankovních půjček jsou nebankovní půjčky ihned.

– Pro obyvatele Jihomoravské metropole jsou zde půjčky Brno.

– Půjčka přes SMS tak rychle jak to jen jde - to je SMS půjčka ihned.

Všechna práva vyhrazena © 2011 Půjčka-pro-ženy.cz
Provozovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů. Informace na stránkách jsou pouze informativního rázu.