Půjčka pro ženy |
Dopřejte si to, po čem toužíte…

Oddlužení

Pozor: Publikované informace již nemusí být aktuální. Je tudíž možné, že již neodpovídají současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Oddlužení v roce 2018 a 2019: jak se změní podmínky?

28.3.2019

Oddlužení neboli osobní bankrot dokáže zastavit nařízenou exekuci a zbavit dlužníka do pěti let dluhů. V roce 2019 nastávají v oddlužení změny a dosáhne na něj širší spektrum lidí. Pokud vám dluhy přerůstají přes hlavu a věřitelé vám šlapou na paty, prozkoumejte, jaké máte díky oddlužení možnosti. Všechny podstatné informace se dozvíte v dnešním článku.

Základní fakta o oddlužení

Oddlužení vám pomůže zbavit se svých závazků, které nezvládáte splácet. Osobní bankrot mohou vyhlásit pouze lidé, proti kterým je vedeno exekuční řízení. Oddlužení je právě efektivním způsobem, jak ho zastavit. Krajský soud rozhoduje, zda vám bude oddlužení schváleno. Ne každému dlužníkovi se to podaří. Osobní bankrot může nastat v tom případě, že máte závazky u minimálně dvou věřitelů a snažíte se je nějakým způsobem uhradit, leč je to nad vaše síly. Jestliže vám soud oddlužení povolí, musíte být schopni zaplatit během 5 let alespoň 30 % dluhů.

Na kolik peněz máte nárok?

Peníze na splátky odvádíte ze svého pravidelného příjmu, ale musí vám zbýt nezabavitelné minimum. Zatímco v roce 2018 bylo ve výši 6 225,33 Kč, v roce 2019 se zvýšilo na 6 428,67 Kč. Za každou vyživovanou osobu se tato částka zvyšuje o 1 607,17 Kč. Každý měsíc musíte být schopni uhradit minimálně 1 800 Kč, častěji 2 178 Kč. Jestliže vám zbyde po odečtení nezabavitelných částek z čisté mzdy částka nad 9 643 korun, zbytek z příjmu se použije na zaplacení dluhů.


Jaké změny nastanou v roce 2019?

Novela insolvenčního zákona s sebou přinese pár změn a výhledově by mohla začít platit od 1. července 2019. Oddlužení bude moct probíhat ve dvou variantách. Dlužníci musejí splatit v průběhu 3 let alespoň 60 % z celkového dluhu nebo v průběhu 5 let co nejvíce z celkového dluhu. Zatímco v současné době musí dlužník prokázat, že má na splacení 30 procent dluhů dostatečný příjem, po novele zákona toto nebude muset dokládat. Dlužníkům navíc zůstane více peněz, a to až 19 286 korun z čisté mzdy.

Kdo může zpracovat návrh na oddlužení a za kolik?

Do dluhu se promítá nejen dlužná částka, ale také úroky z prodlení, nejrůznější poplatky, soudní výlohy a výdaje na exekutora. Návrh na oddlužení musí zpracovat akreditovaný odborník, mezi které patří advokáti, notáři, insolvenční správci, exekutoři a neziskové a veřejně prospěšné organizace. Návrh na oddlužení je zpoplatněn částkou 4 000 Kč při oddlužení jednotlivce nebo 6 000 Kč při oddlužení manželů.


Naše tipy

Nabídka půjček je v současnosti bohatá a vybere si v podstatě každý.

– Máte-li záznam v registru a nechcete-li platit za půjčku žádné poplatky předem, informujte se o půjčkách bez registru a poplatku.

– Rychlou variantou nebankovních půjček jsou nebankovní půjčky ihned.

– Pro obyvatele Jihomoravské metropole jsou zde půjčky Brno.

– Půjčka přes SMS tak rychle jak to jen jde - to je SMS půjčka ihned.

Všechna práva vyhrazena © 2011 Půjčka-pro-ženy.cz
Provozovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů. Informace na stránkách jsou pouze informativního rázu.