Půjčka pro ženy |
Dopřejte si to, po čem toužíte…

Co je to exekuce a jak se jí vyhnout?

Pozor: Publikované informace již nemusí být aktuální. Je tudíž možné, že již neodpovídají současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Jak se vyhnout exekuci

5-9-2014

Každý z nás už někdy slyšel o exekuci a správně tuší, že se nejedná o zrovna příjemnou životní zkušenost. Ale víte, co to vlastně doopravdy exekuce je a v čem spočívá? Nenechte se zmýlit, exekuce není jen pouhé zabavování majetku.

Exekuce je vykonavatelný nástroj, když není splacen dluh a má několik podob. Jednak se provádí zabavováním majetku nebo také srážkou ze mzdy, či může být přikázána pohledávka.


Jak exekuce vypadá?

Ve chvíli, kdy dojde k exekuci srážkou ze mzdy, bude vám každý měsíc z vašeho účtu strhávána částka, kterou schválí soud. Hodně často se to děje, pokud dlužíte peníze bance, v tomto případě částku navrhuje přímo banka, nikoli soudce. Zabavení majetku se může zdát jako jasná věc, ale dejte si pozor. Je celkem běžné, že věci nejsou hodnoceny správně.

Dlužíte 30 000Kč, exekutor přijde a začne štítkovat věci. Řeknete si fajn, přijdu o lednici ta má hodnotu 15 000Kč, ale ouha, exekutor jí ohodnotil pouze na 6 000Kč.

Vyhnout se exekuci? Jak?

Pokud chcete mít opravdovou jistotu, že se nedostanete do exekuce, nepůjčujte si a nezadlužujte se. Ano, víme, že to není dost dobře možné. Takže vám dáme jinou radu: dávejte pozor na to, kdy platíte splátku a na to, že jste žádnou splátku nevynechali. A pozor, pokud jste ručitelem, dávejte pozor i na tuhle půjčku a průběžně se o jejím stavu splácení informujte, protože i k vám může přijít exekutor, jste přece ručitel. Pokud nestíháte zaplatit jednu splátku, zkuste se s poskytovatelem domluvit a zaplatit ji o týden později.

Když se sami připomenete, hned to bude vypadat lépe, než když se neozvete a pro jistotu ani nezaplatíte. Pamatujte, lepší pozdě, než vůbec.

Půjčujte si zodpovědně

Abyste snížili riziko, že se dostanete do problémů s půjčkami, je vhodné volit bezpečné a prověřené půjčky. Ale i u bezpečných půjček platí zásada: půjčujte si zodpovědně a s maximální mírou obezřetnosti.


Naše tipy

Nabídka půjček je v současnosti bohatá a vybere si v podstatě každý.

– Máte-li záznam v registru a nechcete-li platit za půjčku žádné poplatky předem, informujte se o půjčkách bez registru a poplatku.

– Rychlou variantou nebankovních půjček jsou nebankovní půjčky ihned.

– Pro obyvatele Jihomoravské metropole jsou zde půjčky Brno.

– Půjčka přes SMS tak rychle jak to jen jde - to je SMS půjčka ihned.

Všechna práva vyhrazena © 2011 Půjčka-pro-ženy.cz
Provozovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů. Informace na stránkách jsou pouze informativního rázu.