Půjčka pro ženy |
Dopřejte si to, po čem toužíte…

Co je revolvingový úvěr

Pozor: Publikované informace již nemusí být aktuální. Je tudíž možné, že již neodpovídají současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Jak funguje revolvingový úvěr

10-7-2014

Tento úvěr je určený pro podnikatele, aby mohli financovat provozní potřeby a výdaje. Funguje podobně jako kontokorentní úvěr a nemusíte kvůli němu mít vlastní účet u banky. Jedná se vlastně o krátkodobý a účelový úvěr, který lze obnovovat. Podnikatelům pomáhá úvěr v období mezi fakturací a splatností. Pokud ovšem budete chtít tento úvěr použít jako dlouhodobý, může se vám prodražit.

Je poskytován bankovními i nebankovními společnostmi. Pro uzavření úvěru budete potřebovat i potvrzení o podnikání, podnikatelský záměr, informace o firmě, výroční zprávy za poslední tři roky, účetní závěrku nebo třeba daňové přiznání.


Výhody revolvingového úvěru

Jelikož lze revolvingový úvěr obnovovat, nemusíte pokaždé, když budete potřebovat peníze, řešit nový úvěr, to je jedna z hlavních výhod tohoto úvěru. Úvěr se dá čerpat pomocí kreditní karty a je tedy administrativně nenáročný. Další výhodou je, že úvěr můžete zároveň čerpat i splácet.

Nevýhody revolvingového úvěru

Tento úvěr má bohužel mnohem vyšší úroky, než úvěr běžný. Kromě vyšších úroků zde najdete i mnohem více poplatků nebo vyšší splátky. Pokud si revolvingový úvěr uzavřete, dávejte pozor na prodlení se splátkami, pak se úroky zvyšují a dosahují hodně vysokých hranic.

Kde si úvěr sjednat

Jestliže nad revolvingovým úvěrem uvažujete a nevíte, kde si ho sjednat, doporučujeme projít si internet a najít si společnost, která vám bude vyhovovat. Z neznámějších společností, které tento úvěr poskytují, jsou to například Home Credit nebo ČSOB.
Naše tipy

– Nemůžete-li doložit, kolik vyděláváte, můžou se vám hodit informace o půjčkách bez příjmu některé ze zavedených nebankovních institucí.

– Máte-li záznam v registru a nechcete-li platit za půjčku žádné poplatky předem, informujte se o půjčkách bez registru a poplatku.

Půjčky bez poplatku předem tvoří část nabídky půjček na finančním trhu.

– Pro obyvatele Jihomoravské metropole jsou zde půjčky Brno.

Ferratum půjčka SMS je asi nejrozšířenější a nejznámější SMS půjčkou v ČR.

Všechna práva vyhrazena © 2011 Půjčka-pro-ženy.cz
Provozovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů. Informace na stránkách jsou pouze informativního rázu.